Kogo możemy spotkać w channelingu – rodzaje Istot Światła.

istoty światła channeling najwyższych wymiarów przestrzeń światła marek aleksander

Channeling w formie, w której pracuję i której uczę jest kontaktem z najwyższymi dostępnymi dla nas wymiarami Światła, energii i wibracji. Możemy spotkać tam Mistrzów, Archaniołów, wyjątkowe Istoty. Możemy jednak trafić też na Światło zakrzywione, fałszywe i warto wiedzieć jak się wtedy zachować i czym może to skutkować. W tym wpisie postaram się zawrzeć podstawowe informacje na ten temat.

Zacznijmy od czystości „kanału”!

O channelerach nie będę dzisiaj dużo pisał, tylko wspomnę. 😉 Podczas channelingu bardzo wiele zależy od czystości i intencji osoby nawiązującej kontakt ze Światłem. To bardzo ważne, żeby mieć pewność, czy osoba, z którą się spotykamy przekazuje faktycznie Wyższe Światło, czy jest oszustem albo może łączy się z fałszywym Światłem lub negatywnymi energiami bliższymi ziemi, niż Archaniołom. 😉

Im bardziej powszechny stanie się w Polsce channeling, tym większą trzeba będzie zachować uważność w tym zakresie. 🙂

A jak rozpoznać, że przekaz nie pochodzi z dobrego źródła? To wbrew pozorom bardzo proste!

Nawet osoby, które nie mają kontaktu ze swoją intuicją, w kontakcie będą czuły, czy jest on dobry, czy na przykład powoduje ogromny niepokój. Zwykle, nawet jeśli czujemy lęk przed spotkaniem, w trakcie kontaktu pojawia się odczucie ogromnej miłości, zrozumienia i wsparcia. Większość osób, które spotykają się przeze mnie z Przewodnikami, opowiada o uczuciu ogromnej lekkości, spokoju i rozwoju.
Wyżsi Przewodnicy zawsze ostrzegą też, jeśli dany proces może być niekomfortowy fizycznie i podpowiedzą jak sobie z tym poradzić. Nigdy też nie będą straszyć ani udzielać bezsensownie nieprzyjemnych odpowiedzi.
A co najważniejsze – nie będą działać bez naszej zgody na to! 🙂

Poczułem, że muszę zamieścić to jako wstęp, choć trochę odbiega od tematu. Przejdźmy więc do rodzajów Istot w Świetle.

3 rodzaje Istot Światła

Sięgając do najwyższych dostępnych poziomów Światła przenosimy się do nieco spokojniejszych miejsc, niż ruchliwe poziomy bliżej naszej ziemskiej percepcji.

Tu, blisko nas, możemy nawiązywać kontakt (choć nie zawsze powinniśmy) z ogromem istot. Są tu nasi Przewodnicy ziemscy i aniołowie stróżowie, którzy dbają o nasze życie. Są tu też związane z ziemią dusze, energie żywiołów, energie innych ludzi, kolektywne myślokształty, a czasem wędrujące sobie aspekty nas samych. 🙂
W formie channelingu, która jest mi najbliższa, wykorzystuję czasem kontakt z ziemskimi Przewodnikami, ale przede wszystkim sięgam najwyżej jak się da, bo to jest najbardziej zgodne z moimi talentami.

No właśnie! A do czego tam można dosięgnąć?

Rodzaj Istot, ich poziom rozwinięcia, talentów i darów zależy przede wszystkim od naszego stopnia rozwoju jako „kanału”. Często bywa tak, że najpierw łączymy się z „pośrednikami” do wyższych sfer, którzy uczą nas jak odbierać i przekazywać energie, a następnie „podają nas dalej/wyżej”, do docelowych Przewodników Światła. 🙂

Choć temat bywa kontrowersyjny, zarówno w przekazach otrzymanych w channelingu, jak i od wszystkich moich nauczycieli spotkanych na mojej drodze rozwoju channelera, pojawia się podział na 3 rodzaje Istot Światła. Ma on także potwierdzenie w dziełach Rudolfa Steinera, filozofa, ezoteryka i jasnowidza.

Możemy wyróżnić:

  • Istoty Środkowej Ścieżki
  •  Istoty Lucyferyczne
  • Istoty Ścieżki Materializmu
I choć żadna z nich nie będzie w stanie skrzywdzić nas jako Przewodnik, dwie ostatnie mogą spowolnić lub utrudnić nasz rozwój duchowy.

Środkowa Ścieżka

Istoty Środkowej Ścieżki bywają nazywane także Istotami Światła Chrystusowego. Są to wszystkie te energie, które rozumieją nasz rozwój jako ludzi, potrafią działać dla naszego dobra i prowadzić nas zgodnie z przekazami ze Źródła.

Ich praca z nami zawsze będzie uwzględniać rozwój duchowy, który zostaje WCIELONY, czyli połączony z naszym życiem na Ziemi. Mogą łączyć nas z przekazami Boskimi i zawsze kontakt z nimi będzie pełny miłości i spokoju. Nie oznacza to oczywiście, że zawsze będzie to praca łatwa i przyjemna. Często z ich miłości pochodzą bardzo ciężkie dla nas lekcje życiowe, ale zawsze i wyłącznie dla naszego dobra.

Do Przewodników Środkowej Ścieżki zaliczamy między innymi Wniebowziętych Mistrzów, Archanioły, Chrystusa, nasze Kosmiczne Rodziny oraz wiele Wyższych Istot i Energii, dla których nie mamy bezpośrednich nazw.

Co istotne, są to także energie, które działają w zgodzie z własnym rozwojem i rozumieją go. Co więcej, wiele z nich posiadało kiedyś wcielenia ziemskie lub uczestniczyło w tworzeniu naszego świata materialnego.

W mojej pracy channelera co chwilę słyszę od Przewodników, że trzeba zabierać doświadczenia do ciała, rozwijać Światło w nas samych i pamiętać o uziemianiu, nawet kiedy „latamy” wysoko. Co ciekawe, odkąd obcuję ze Środkową Ścieżką, polubiłem też moje ciało i każdego dnia jestem wdzięczny, że pozwala mi tyle doświadczać.

Ścieżka nadmiernej duchowości

Istoty Lucyferyczne, choć nazwa może przerażać, to te energie, które mają nadmiernie „rozbuchaną” duchowość i poniekąd gardzą ludzkimi wcieleniami. Nie rozumieją dlaczego w ogóle ktokolwiek chciałby przechodzić przez nasze ziemskie życia i dlatego nie potrafią zaoferować nam rozwoju.

Brak równowagi sprawił, że te wyższe energie zeszły z drogi rozwoju zgodnie ze Źródłem i bardzo chętnie dzielą się z nami tym rozchwianiem…

Czy to znaczy, że ich Światło jest złe? Właściwie nie do końca. Nie chcą bezpośrednio robić nam krzywdy, ale traktują nas jak nic nieznaczące naczynia na wspaniałego ducha, który powinien zupełnie zapomnieć o wcielaniu się. Oni także są w stanie przekazywać nam swojego rodzaju dary i wskazówki, ale praca z nimi zawsze skończy się rozregulowaniem, dlatego odradza się kontakt z ich energią.
Świecą pięknie, lecz fałszywym Światłem. Tworzą wielkie iluzje duchowe, całkowicie negując nasze lekcje życiowe.

Jednym z aspektów pracy z tym typem energii jest ciągły przekaz na temat wielkości naszych dokonań duchowych i negowanie doświadczeń życiowych. Mogą powodować nawet niechęć do naszego ciała.

Jeśli więc Przewodnik podsyca Twoje ego i wychwala Twoją siłę duchową, a nie wspomina nic o równowadze z ciałem… zachowaj ostrożność. 😉

Ścieżka materializmu

Ostatni typ istot, jak każdy się już pewnie domyśla, to istoty z nadmiernym aspektem materialnym. Według Rudolfa Steinera, są to wysokorozwinięte energie, które były kiedyś na poziomie Archaniołów i wyższym oraz pomagały w tworzeniu naszego fizycznego świata, który znamy.

Niestety na swojej drodze rozwoju zrezygnowały ze Środkowej Ścieżki i zanurzyły się wyłącznie w aspekcie materialnym.
Są to więc Istoty, które będą dążyły, abyśmy ignorowali naszą duchowość i zamykali się na rozwój. Chcą znacząco obniżyć nasze wibracje i wręcz oderwać nas od Światła.
Ten typ energii rzadko pojawia się na najwyższych poziomach, ponieważ jego przekazy najłatwiej rozpoznać jako fałszywe. Łatwo bowiem szybko zrozumieć zaburzoną formę przekazu, który oferują. Jeśli tam ich spotkamy, mogą obiecać nam siłę zmiany rzeczywistości, ale pominą aspekt rozwoju zgodnie z celem duszy i miłością.
Często natomiast energię tę spotykają osoby początkujące, dopiero otwierające się i szukające duchowości. Mogą wtedy zostać poprowadzone w kierunku zapomnienia o świecie duchowym lub nadmiernego materializmu.
 
Co interesujące, czasem te formy energii można wyczuć przy osobach zajmujących się typową „magią”. Osoby te mogą otrzymywać potężne umiejętności zmieniania rzeczywistości dla swoich celów, ale nie potrafią rozwijać się duchowo w Świetle i ich wibracje opadają coraz niżej, utrudniając poszukiwania siebie. Mogą otrzymywać bogactwo i wszystko, co związane z dobrobytem, ale odcinać się od swojej duszy.

Co robić? Jak żyć? Komu ufać?

Przede wszystkim każda osoba z otwartą intuicją powinna mieć świadomość, że sama wpływa na to, z kim, czym i jak chce się kontaktować. Jeśli nasze wibracje są wysokie i dbamy o czystość intencji, będziemy przyciągać Przewodników Środkowej Ścieżki.
W dodatku nie trzeba być channelerem lub nawet odrobinę otwartym, żeby znaleźć się pod wpływem każdej tych energii. One działają na nas prawie cały czas i zwykle o tym nie wiemy! 🙂
 
Jeśli natomiast świadomie spotkamy na swojej drodze Wysoko rozwinięte energie, które będą chciały się z nami skomunikować, zawsze sprawdźmy kim są i co chcą nam zaoferować. 🙂 Tak, jak nie zaufamy każdemu, kto przedstawi nam dyplom ukończenia medycyny, tak samo powinniśmy zawsze zachować dozę sceptycyzmu zanim przyjmiemy przekazy od wszystkiego, co świeci. 😉
 
Oczywiście kontakt z zaufanym channelerem ułatwia sprawę, bo inna osoba dba o nasze bezpieczeństwo, ale także nalegam, aby sprawdzać, czy przychodzące przekazy mają sens i służą naszemu rozwojowi.
 
Z kim jednak nie skontaktujemy się w Najwyższych Światłach (jeśli umiemy tam sięgać), możemy czuć się w miarę bezpieczni, a jeśli Przewodnik nam nie odpowiada, zwyczajnie poprośmy go o to, aby poszedł precz i wrócił jeśli uda mu się rozwinąć, a na jego miejsce zaprośmy nowego. 😉
Kogo możemy spotkać w channelingu – rodzaje Istot Światła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę