Uziemienie – brakujące ogniwo w rozwoju duchowym

uziemienie-przestrzen-swiatla-marek-aleksander-channeling-istoty-swiatla-rozwoj-duchowy

Wchodząc w rozwój duchowy możesz zauważyć, jak często pojawia się w rozmowach temat uziemienia naszej energii. W większości przypadków jest on traktowany bardzo powierzchownie i rzadko spotykam istotne argumenty, dlaczego jest ono ważnym elementem w pracy energetycznej jak i w życiu codziennym człowieka. Czas to zmienić! 🙂

Uziemienie jako proces.

Uziemieniem nazywamy proces stabilnego ugruntowania i osadzenia naszej energii w Ziemi. Istnieje bardzo wiele technik uziemiania, ale najważniejszym efektem procesu jest połączenie z matrycą/sercem energetycznym Ziemi.

Jedna z uczestniczek Kręgu channelingu, który prowadzę, pokazała nam ostatnio również inną perspektywę na energetyczny proces uziemienia. Opisuje ona ten proces jako zakotwiczenie swojej własnej energii… w sobie. No bo o jaką inną energię mamy zadbać i sprowadzić w pełni na Ziemię jak nie swoją? 😉 Uziemienie w tym znaczeniu jest więc procesem ugruntowania w sobie własnej Mocy.

Nawet jeśli kontaktujemy się i pracujemy z przewodnikami duchowymi, pamiętajmy, że to nasza unikatowa energia sprawia jest tym kim jesteśmy. (Nie wspominając o tym, że na pewnym poziomie możesz zauważyć, że wszyscy Twoi Przewodnicy… to Ty! Ale to temat na inną historię.)

Nie musisz rozwijać się duchowo, aby odczuć brak ugruntowania w życiu, wystarczy rozmyślanie nad dręczącym Cię problemem a już Twoje myśli odlatują w inną przestrzeń energetyczną i powodują tym zachwianie równowagi w ciele i zawieszenie ponad ziemią.

POZNAJ TECHNIKĘ UZIEMIANIA I INNE PRZYDATNE PROCESY!

PRZYGOTOWAŁEM DLA CIEBIE WYJĄTKOWĄ PACZKĘ WIEDZY NA TEMAT ZARZĄDZANIA TWOJĄ ENERGIĄ.

TO TY DECYDUJESZ ILE CHCESZ ZA NIĄ ZAPŁACIĆ! 🙂

Dlaczego uziemienie jest niezbędne w rozwoju duchowym?

Wchodząc w świat rozwoju duchowego jesteśmy często nim zafascynowani, zaczynamy nim żyć, czasem zapominając o naszych potrzebach fizycznych. Można powiedzieć, że jesteśmy zaślepieni inną rzeczywistością. W końcu… po tylu latach dostrzegliśmy istnienie innego świata, niż ten trójwymiarowy. To tak jakby ktoś z naszych oczu ściągnął klapki, a nasz umysł poszerzył zakres widzenia i pojawiły się nowe horyzonty do zdobycia.

Zwłaszcza wtedy, na początku pracy z energią, miewamy tendencję do traktowania uziemienia jako nieistotny, zbędny aspekt. Zapominamy  o nim i odkładamy je na później. 

A szczerze uważam, że to bardzo ważny, o ile nie najważniejszy element na naszej ścieżce duchowej!

Bez niego możemy bardzo zachwiać naszą równowagę energetyczną.

No dobrze. Ale dlaczego właściwie to takie ważne?

Zawsze po wysokim “szybowaniu” powinniśmy pamiętać o solidnym ugruntowaniu. Jak często słyszymy w przekazach od moich Przewodników:

„Po co Wam rozwój duchowy, skoro nie ma odbicia w Waszej rzeczywistości?”

Bo kiedy schodzimy na Ziemię, to właśnie w tym momencie wszystkie procesy duchowe i energetyczne mają szansę zaistnieć w naszych życiach. 🙂 Ciężko jest korzystać z darów duchowych, będąc nieobecnym w swoim wspaniałym ciele!

Uziemienie uczy nas także stawiać granice osobiste – te codzienne jak i te energetyczne. Bez granic możemy czuć się jak chorągiewka na wietrze, którą wiatr szarpie we wszystkich kierunkach. A to może się objawić nawet zmęczeniem fizycznym i apatią.

Dobry kontakt z energią Ziemi jest także częścią „higieny energetycznej” w kontakcie codziennym lub pracy z innymi. Zwłaszcza w  przypadku pracy energetycznej z drugim człowiekiem, granice łatwo mogą ulec zatarciu. 

Nie musisz jednak rozwijać się duchowo, aby odczuć brak ugruntowania w życiu. Czy znasz te momenty, kiedy intensywnie rozmyslasz nad dręczącym Cię problemem? Twoje myśli „odlatują” wtedy w inną przestrzeń energetyczną i jeśli nie przywołasz się do „Tu i Teraz” w ciele, możesz nie tylko stracić równowagę energetyczną, ale także ciężko będzie Ci znaleźć rozwiązanie, którego tak mocno poszukujesz. 😉

Jak rozpoznać, że potrzebujesz większego uziemienia?

Jest to dość proste do zauważenia. Przede wszystkim, rozpoznasz ten stan po braku spójności i integralności własnej osoby. Trudno jest wtedy skupić się na wykonywaniu najprostszych czynności w życiu codziennym. Twoje myśli są zdekoncentrowane i często mocno rozproszone. Rozmyślasz o wielu rzeczach na raz, nie podejmując jakiegokolwiek działania.

Twoja energia może być porozrzucana jest w wieku kierunkach. Może Ci się zdawać że brakuje jednego, istotnego elementu w ciele i czujesz się niekompletny. Możesz odczuć nawet obniżenie poczucia własnej wartości.

Nawet osoby trzecie, mogą nam powiedzieć, że jesteśmy nieobecni i że latamy głową w chmurach. Czy to czasem nie brzmi znajomo? Prześledź swoje emocje/myśli i sprawdź, czy nie brakuje Ci ugruntowania.

POZNAJ TECHNIKĘ UZIEMIANIA I INNE PRZYDATNE PROCESY!

PRZYGOTOWAŁEM DLA CIEBIE NIEZWYKŁĄ PACZKĘ WIEDZY NA TEMAT ZARZĄDZANIA ENERGIĄ.

TO TY DECYDUJESZ ILE CHCESZ ZA NIĄ ZAPŁACIĆ! 🙂