Uziemienie – brakujące ogniwo w rozwoju duchowym

uziemienie-przestrzen-swiatla-marek-aleksander-channeling-istoty-swiatla-rozwoj-duchowy

Wchodząc w rozwój duchowy możesz zauważyć, jak często pojawia się w rozmowach temat uziemienia naszej energii. W większości przypadków jest on traktowany bardzo powierzchownie i rzadko spotykam istotne argumenty, dlaczego jest ono ważnym elementem w pracy energetycznej jak i w życiu codziennym człowieka. Czas to zmienić! 🙂

Uziemienie jako proces.

Uziemieniem nazywamy proces stabilnego ugruntowania i osadzenia naszej energii w Ziemi. Istnieje bardzo wiele technik uziemiania, ale najważniejszym efektem procesu jest połączenie z matrycą/sercem energetycznym Ziemi.

Jedna z uczestniczek Kręgu channelingu, który prowadzę, pokazała nam ostatnio również inną perspektywę na energetyczny proces uziemienia. Opisuje ona ten proces jako zakotwiczenie swojej własnej energii… w sobie. No bo o jaką inną energię mamy zadbać i sprowadzić w pełni na Ziemię jak nie swoją? 😉 Uziemienie w tym znaczeniu jest więc procesem ugruntowania w sobie własnej Mocy.

Nawet jeśli kontaktujemy się i pracujemy z przewodnikami duchowymi, pamiętajmy, że to nasza unikatowa energia sprawia jest tym kim jesteśmy. (Nie wspominając o tym, że na pewnym poziomie możesz zauważyć, że wszyscy Twoi Przewodnicy… to Ty! Ale to temat na inną historię.)

Nie musisz rozwijać się duchowo, aby odczuć brak ugruntowania w życiu, wystarczy rozmyślanie nad dręczącym Cię problemem a już Twoje myśli odlatują w inną przestrzeń energetyczną i powodują tym zachwianie równowagi w ciele i zawieszenie ponad ziemią.

POZNAJ TECHNIKĘ UZIEMIANIA I INNE PRZYDATNE PROCESY!

PRZYGOTOWAŁEM DLA CIEBIE WYJĄTKOWĄ PACZKĘ WIEDZY NA TEMAT ZARZĄDZANIA TWOJĄ ENERGIĄ.

TO TY DECYDUJESZ ILE CHCESZ ZA NIĄ ZAPŁACIĆ! 🙂

Dlaczego uziemienie jest niezbędne w rozwoju duchowym?

Wchodząc w świat rozwoju duchowego jesteśmy często nim zafascynowani, zaczynamy nim żyć, czasem zapominając o naszych potrzebach fizycznych. Można powiedzieć, że jesteśmy zaślepieni inną rzeczywistością. W końcu… po tylu latach dostrzegliśmy istnienie innego świata, niż ten trójwymiarowy. To tak jakby ktoś z naszych oczu ściągnął klapki, a nasz umysł poszerzył zakres widzenia i pojawiły się nowe horyzonty do zdobycia.

Zwłaszcza wtedy, na początku pracy z energią, miewamy tendencję do traktowania uziemienia jako nieistotny, zbędny aspekt. Zapominamy  o nim i odkładamy je na później. 

A szczerze uważam, że to bardzo ważny, o ile nie najważniejszy element na naszej ścieżce duchowej!

Bez niego możemy bardzo zachwiać naszą równowagę energetyczną.

No dobrze. Ale dlaczego właściwie to takie ważne?

Zawsze po wysokim “szybowaniu” powinniśmy pamiętać o solidnym ugruntowaniu. Jak często słyszymy w przekazach od moich Przewodników:

„Po co Wam rozwój duchowy, skoro nie ma odbicia w Waszej rzeczywistości?”

Bo kiedy schodzimy na Ziemię, to właśnie w tym momencie wszystkie procesy duchowe i energetyczne mają szansę zaistnieć w naszych życiach. 🙂 Ciężko jest korzystać z darów duchowych, będąc nieobecnym w swoim wspaniałym ciele!

Uziemienie uczy nas także stawiać granice osobiste – te codzienne jak i te energetyczne. Bez granic możemy czuć się jak chorągiewka na wietrze, którą wiatr szarpie we wszystkich kierunkach. A to może się objawić nawet zmęczeniem fizycznym i apatią.

Dobry kontakt z energią Ziemi jest także częścią „higieny energetycznej” w kontakcie codziennym lub pracy z innymi. Zwłaszcza w  przypadku pracy energetycznej z drugim człowiekiem, granice łatwo mogą ulec zatarciu. 

Nie musisz jednak rozwijać się duchowo, aby odczuć brak ugruntowania w życiu. Czy znasz te momenty, kiedy intensywnie rozmyslasz nad dręczącym Cię problemem? Twoje myśli „odlatują” wtedy w inną przestrzeń energetyczną i jeśli nie przywołasz się do „Tu i Teraz” w ciele, możesz nie tylko stracić równowagę energetyczną, ale także ciężko będzie Ci znaleźć rozwiązanie, którego tak mocno poszukujesz. 😉

Jak rozpoznać, że potrzebujesz większego uziemienia?

Jest to dość proste do zauważenia. Przede wszystkim, rozpoznasz ten stan po braku spójności i integralności własnej osoby. Trudno jest wtedy skupić się na wykonywaniu najprostszych czynności w życiu codziennym. Twoje myśli są zdekoncentrowane i często mocno rozproszone. Rozmyślasz o wielu rzeczach na raz, nie podejmując jakiegokolwiek działania.

Twoja energia może być porozrzucana jest w wieku kierunkach. Może Ci się zdawać że brakuje jednego, istotnego elementu w ciele i czujesz się niekompletny. Możesz odczuć nawet obniżenie poczucia własnej wartości.

Nawet osoby trzecie, mogą nam powiedzieć, że jesteśmy nieobecni i że latamy głową w chmurach. Czy to czasem nie brzmi znajomo? Prześledź swoje emocje/myśli i sprawdź, czy nie brakuje Ci ugruntowania.

POZNAJ TECHNIKĘ UZIEMIANIA I INNE PRZYDATNE PROCESY!

PRZYGOTOWAŁEM DLA CIEBIE NIEZWYKŁĄ PACZKĘ WIEDZY NA TEMAT ZARZĄDZANIA ENERGIĄ.

TO TY DECYDUJESZ ILE CHCESZ ZA NIĄ ZAPŁACIĆ! 🙂

Co daje uziemienie?

Uziemienie daje nam stabilne oparcie i łatwość w podejmowaniu decyzji oraz wdrożenie odpowiedniego działania. Nasze myśli nie są rozproszone w wielu kierunkach, dlatego możemy skupić się całym sobą, na zrealizowaniu postawionego przed nami zadania i ustaleniu priorytetów ważności. Bardziej realnie patrzymy na swoje życie i klarowne stają się życiowe wybory.
Czujemy się pełnią i całością energetyczną.

Możemy też łatwo odczytywać i wprowadzać informacje z “góry” do naszego życia, bez poczucia dezorientacji duchowej!

Uziemienie daje nam więcej energii do realizowania potencjałów, tutaj na planie fizycznym. Odczuwamy więcej radości i spójności ze światem, poprzez poczucie pewności, co do swoich decyzji.

Efektem ubocznym (o ile można to tak nazwać), jest to, że zasilamy siatkę energetyczną, rozpostartą na powierzchni Ziemi, dzięki czemu wpływamy na podniesie globalnej świadomości wszystkich ludzi (nawet tych, którzy nie są zainteresowani tematami duchowymi). Czyż to nie brzmi optymistycznie?! Bo nawet jako pojedyncza osoba, masz realny wpływ na swoją przestrzeń i na świat. Wystarczy, że zadbasz o swoje wysokie wibracje i o odpowiednie ustabilizowanie ich w Ziemi! 🙂

Będąc zakotwiczonym przekaźnikiem energii z “góry’’, uzdrawiamy też Boginię Ziemię i wspomagamy ją, oddając nadmiary energii, które może w dowolny sposób wykorzystać zgodnie z najwyższym dobrem dla wszystkich. 

Czasem, zwłaszcza w procesie Elohim Grounding, odczuwamy połączenie z naturą i z istotami ją zamieszkującymi. 

Zaczynamy być mniej surowi wobec własnej osoby i patrzymy na siebie łagodnym okiem.
Dobre ugruntowanie pozwala doświadczać nam głębiej stanu w „Tu i Teraz”. Przeszłość i przyszłość stają się tylko koncepcjami, a Ty wiesz że wystarczy tylko to że jesteś. Obserwując świat, możesz doświadczyć przepływu bezwarunkowej miłości i zrozumienia dla wszystkiego i wszystkich co Cię otacza.

Zostało mi również pokazane, że uziemienie działa trochę jak trampolina. Im wyżej “skoczymy”, tym niżej/bardziej/silniej możemy wcielić energie, a to oznacza możliwość wybicia się jeszcze wyżej! 

Doświadczanie życia i radość.

Pamiętajmy, że przyszliśmy tutaj, dokładnie w tym wcieleniu i w tym czasie, które są nam najbardziej potrzebne do rozwoju świadomości.
Jesteśmy tutaj, by doświadczać życia, przede wszystkim na Ziemi, a więc nie zaniedbujmy naszego ciała fizycznego, bo to jedyne miejsce, które mamy do życia.

Wiem jak trudno czasem wraca się po wspaniałych wyprawach energetycznych do ciała fizycznego. Wiem, że czasem trudno się odnaleźć w fizycznej formie.
Wiem jak po “drugiej stronie” może być łatwiej, przyjemniej, ciekawiej… ale grunt to zachować równowagę. Bo duchowość jest wtedy pełna, kiedy ukazuje się w naszej CODZIENNOŚCI.

Gdybyśmy mieli być w innych wymiarach to uwierzcie, nie byłoby nas tutaj, bylibyśmy w zupełnie innym wcieleniu, doświadczając innej rzeczywistości. 😉

Dlatego, wykorzystujmy informacje „z góry” dla naszego najwyższego dobra i sprawiajmy, żeby nasze życie było przede wszystkim radosne i lekkie.

W końcu po to tu jesteśmy, aby doświadczać naszego najwyższego potencjału, wyrażając go w świecie fizycznym! 🙂

I wiem też, że może pojawić się w Tobie mały krytyk, mówiący, że życie nie jest lekkie. A co gdyby zaprosić tego krytyka na kawę i poprosić, aby tę lekkość wspierał, zamiast krytykować? 🙂

Pamiętajmy o naszym cudownym życiu, równoważmy naszą sferę emocjonalną, fizyczną i duchową. Wtedy nawet najpiękniejsze podróże energetyczne będą elementem codziennego życia na Ziemi.

 

Istoto Światła! Bierz jak najwięcej z “góry” i integruj to na “dole”. Pozwól procesom zakorzenić się w Twoim wnętrzu i wydarzać dla Twojego dobra.

Z Miłością,
Marek Aleksander

POZNAJ TECHNIKĘ UZIEMIANIA I INNE PRZYDATNE PROCESY!

PRZYGOTOWAŁEM DLA CIEBIE POTĘŻNĄ PACZKĘ WIEDZY NA TEMAT ZARZĄDZANIA ENERGIĄ.

TO TY DECYDUJESZ ILE CHCESZ ZA NIĄ ZAPŁACIĆ! 🙂
Uziemienie – brakujące ogniwo w rozwoju duchowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę