Channeling – czym jest, a czym nie jest?

istoty-światła-channeling-przewodnicy-duchowość-medium-runiczny-guru-marek-aleksander

Channeling to bardzo specyficzna forma pracy duchowej i energetycznej, która często mylona jest z wieloma innymi metodami. Nie mówi się o nim wiele w mediach i kulturze popularnej, więc postanowiłem napisać czym channeling jest, a co nim zupełnie nie jest. Może uda mi się czymś Cię zaskoczyć?

Pozostańmy przy angielskim.

Dziwny nagłówek wymyśliłem, prawda? 😉 Ale właśnie do tego chciałbym namówić każdą osobę, czytającą i mówiącą o channelingu. Juz tłumaczę dlaczego.

Zawsze wydawało mi się, że nie istnieje bezpośrednie tłumaczenie channelingu na język polski. No bo praca jako medium, czy spirytyzm to zupełnie nie ta bajka. Jednak pomyliłem się i to jak bardzo!

Z błędu wyprowadziła mnie, jakże nie inaczej, Wikipedia!
Podaje ona tłumaczenie „kanalizm”. Channel oznacza kanał… więc jakby nie patrzeć, wygląda poprawnie, ale przyznaj… BRZMI STRASZNIE! 😉 

Sam często określam siebie jako „kanał” dla energii… ale wolę angielską nazwę tej metody. Pozostańmy więc przy niej, dobrze? 😉

Czym to jest channeling?

Najkrócej pisząc, channeling jest procesem poszerzenia świadomości w celu nawiązania połączenia z istotami z innych wymiarów lub Najwyższymi Potencjałami (np. Miłości i Światła). Z założenia chcemy w tym procesie uzyskać kontakt z Aniołami, Istotami Światła, oświeconymi Mistrzami, Przewodnikami i wszystkimi innymi energiami, które chcą i potrafią być pożyteczne dla naszego rozwoju.
Bardzo ważne jest zapamiętanie ostatniego zdania – chcą i POTRAFIĄ. Dlaczego? Bo możemy spotkać istotę przedstawiającą się jako światło, ale jednak nie będącą na tyle rozwiniętą, żeby okazać nam faktyczne wsparcie. Taki kontakt to zwykle jedynie strata czasu. 🙂
 
Napisałem na ten temat osobny artykulik, o tutaj.

Channeling a duchy.

Odkąd zacząłem opowiadać o tym, że zajmuję się channelingiem, co chwilę słyszę pytanie – Czy potrafię skontaktować się ze zmarłymi?

Odpowiedź brzmi… Tak, robię to od dziecka, ale to nie channeling i nie zajmuję się tym świadomie. Są to spotkania okazjonalne i spontaniczne. Świadoma komunikacja z duszami zmarłych nazywana jest spirytyzmem. Channeling natomiast jest świadomym wyborem kontaktu z „wyższymi” istotami w celu uzyskania przewodnictwa lub pracy energetycznej z nimi.

Także ze względu na pracę „w świetle”, z wysokimi energiami, channeling jest z natury bezpieczniejszy, niż poszukiwanie istot znajdujących się bliżej naszych ziemskich energii. 🙂

Chcesz doświadczyć spotkania z istotami światła?

zapraszam serdecznie na spotkanie!

Jak wygląda channeling?

Większość informacji, które możesz znaleźć w internecie na temat channelingu jest już bardzo przestarzała. Metody bardzo szybko ewoluują i rozwijają się. Dodatkowo u każdego proces będzie wyglądał inaczej, ale możemy mówić o trzech aktualnych formach channelingu:

  • jasnowidzenie z channelingiem
  • channeling z zachowaniem świadomości ciała (aktualnie najbardziej preferowana metoda, którą i ja stosuję)
  •  channeling poza ciałem (metoda, od której się aktualnie odchodzi, bo kto chciałby oddawać innej istocie swoje ciało 😉 )

Po co nam channeling?

Częściowo już odpowiedziałem na pytanie po co channelować. Żeby nawiązać połączenie z Przewodnikami, Aniołami, Archaniołami, Istotami Światła i Mistrzami. Mogą służyć oni radą, pomocą lub nawet bezpośrednio przekazywać swoją energię, na przykład w celu leczenia, zdejmowania blokad.

Na temat korzyści z channelingu napisałem osobny wpis, choć jest ich tak dużo i tak różnych, że można by napisać książkę. 😉

Channeling – temat rzeka.

Mam nadzieję, że ten krótki wpis naświetlił zagadnienie channelingu w stopniu wystarczającym, żeby dać Ci podstawowe zrozumienie tematu.

Planuję stworzyć całą serię wpisów rozwijających ten wspaniały temat, szykuj się więc na dostęp do coraz głębszych informacji! 🙂

Możesz już teraz kliknąć w poniższy link, żeby czytać dalej:

Czujesz, że chcesz spotkać się na sesję channelingu?

Zapraszam serdecznie!
Channeling – czym jest, a czym nie jest?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę